Omega 3 nauda vaikams

Kokia yra Omega 3 nauda vaikams?

  • Palaiko normalią smegenų funkciją.
  • Gerina mokymosi, skaitymo, skaičiavimo įgūdžius. Pavyzdžiui, tyrimai rodo, kad vaikams, kurie kasdien vartojo 600 mg Omega 3 papildus, skaitymo įgūdžiai per keturis mėnesius tikrai pagerėjo.
  • Gali pagerinti vaiko miegą.
  • Gali sumažinti DTHS (Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimo) simptomus.
  • Gali sumažinti vaiko alergines reakcijas.
  • Gali sumažinti atsparumą insulinui viršsvorio turintiems vaikams.
  • Gali sumažinti depresiją.
  • Gali sumažinti kvėpavimo takų ligas ir viduriavimą.
  • Vartojant su vitaminu D – gali sumažinti „šlapių naktų” skaičių. Naujausiame tyrime dalyvavo 7-15 amžiaus vaikai, kenčiantys nuo naktinio enurezio (šlapimo nelaikymo). Rezultatai parodė, kad Omega 3 kartu su vitaminu D vartojimas buvo efektyvus mažinant šlapių naktų skaičių.

atgal į viršų ↑

Kokia yra Omega-3 dienos norma vaikui?

Nėra vieningos rekomendacijos ar aiškios taisyklės dėl kasdienio omega 3 riebalų rūgščių vartojimo vaikams. Dauguma institucijų tiesiog rekomenduoja vaikui kiekvieną savaitę suvalgyti bent dvi porcijos žuvies. Viena dalis turėtų būti riebi žuvis, tokia kaip lašiša, skumbrė, tunas, upėtakis, ančiuviai ar sardinės.

Kai kurios mitybos organizacijos teigia, kad vyresnių nei 2 metų vaikų omega 3 vartojimas neturėtų skirtis nuo suaugusiųjų. Remiantis naujausia EPA ir DHA Omega 3 (GOED) rekomendacijomis, suaugusieji turėtų gauti 500 mg EPA + DHA ar daugiau, todėl galime manyti, kad vaikai, priklausomai nuo individualių poreikių, turėtų gauti maždaug tą pačią dozę.

Kaip sakė dr. Alex Richardson, Oksfordo Universito vyresnysis mokslinis bendradarbis: „Apie 450-500 mg per dieną EPA ir DHA kartu sudėjus yra pagrįstas tikslas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams”. Taigi, tai kaip ir patvirtina tokią Omega 3 normą, minėtą aukščiau.

atgal į viršų ↑

Koks yra skirtumas tarp DHA ir EPA svarbos vaikams?

DHA yra labai svarbi vaiko vystymuisi, augimui, ir smegenų funkcijai. Akių tinklainės išsivystymas priklauso nuo pakankamo DHA kiekio nėštumo metu. Taigi, moterys turėtų būtinai atkreipti dėmesį DHA kiekį savo mityboje, kai tik ji tampa nėščia, ir toliau tuo pasirūpinti žindymo metu.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams yra labai reikalinga pakankama Omega 3 riebalų rūgšties DHA dozė, taigi vaikai iki 5 metų turėtų vartoti omega-3 papildus, kuriame yra pakankamai DHA. Vaikų, vyresnių nei 5 metų, smegenų vystymasis pradeda mažėti ir organizmo poreikis DHA mažėja. Tai yra metas, kai vaiko mityboje reikia padidinti EPA vartojimą. Tyrimai rodo, kad EPA padeda vaikams susikaupti, mažina hiperaktyvumą ir gerina mokslo rezultatus. Sausėjanti oda, astma ir įvairios alergijos taip pat dažnai pasireiškia vaikystėje, taigi šiuo metu pakankama EPA suvartojimo norma gali padėti sumažinti ir šias bėdas.

atgal į viršų ↑

Kokie yra geriausi žuvų taukai? Kaip pasirinkti?

Rinkoje šiuo metu yra didžiulis pasirinkimas omega 3 žuvų taukų papildų vaikams. Žemiau rasite kelis kriterijus, kurie turėtų padėti jums rasti tinkamą Omega 3  maisto papildą.

  • EPA & DHA kiekis. Reikėtų atkreipti dėmesį į EPA + DHA sumą. Galima vadovautis aukščiau duotomis rekomendacijomis ir ieškoti apie 500 mg DHA+EPA sumos. Tačiau taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į asmeninę situaciją. Jei vaikas gauna pakankamai daug omega 3 su maistu (valgo daug žuvies), papilduose esanti Omega 3 gali būti ir mažesnė. O jei yra gydytojo rekomendacija, tam tikros elgesio problemos ar ligos – tada norma gali būti ir didesnė.
  • Kaina. Atkreipkite dėmesį ne tik į bendrą kainą, bet ir apskaičiuotą kainą dienai. Kartais atrodytų vienos rūšies 100 vnt. kapsulių kainuoja pigiau nei kitos rūšies, tačiau jų reikia kasdien suvartoti 3 vnt, o kitų  – tik 1 vnt. per dieną gaunant tą pačią Omega 3 dozę. Taigi, apsimoka labiau pirkti antru atveju minėtas kapsules. Mūsų prekių kataloge prie kiekvieno papildo yra apskaičiuota kaina dienai, taigi lengva iškart palyginti.
  • Skonis. Šis kriterijus labai svarbus renkant papildus vaikams! Visi tyrinėjimai ieškant geriausių Omega 3 papildų gali nueiti perniek, jei jūsų vaikas tiesiog atsisakys juos valgyti dėl prasto skonio. Šiam reikalui labai naudingi tampa atsiliepimai Amazon parduotuvėje, kur praktiškai visada būna parašyta apie skonį.
  • Forma. Kai kurie papildai pateikti skysčio pavidalu, kai kurie kapsulėmis, kai kurie kramtomosiomis pastilėmis. Vaikai skirtingai teikia pirmenybę vienai ar kitai formai.
  • Sudėties saugumas.

Kai kurios žuvys auga užterštuose vandenyse ir tų žuvų žaliavose galima aptikti kenksmingų medžiagų (tokių kaip sunkieji metalai, gyvsidabris, dioksinai ar PCB). Taigi, žuvų taukų kokybė yra labai svarbus faktorius. Žuvų taukų produkcija turėtų būti išgryninta molekulinės distiliacijos būdu. Tai yra toks procesas, kurio metu pašalinami kenksmingi toksinai ir gaunamas saugus bei išgrynintas produktas.

Gaila, tačiau pasaulyje nėra vieningo sertifikavimo viesiems žuvų taukų gamintojams. Taigi, kartais mes tegalime pasikliauti etiketėje pateikta informacija, tačiau kartais produkcija yra pratestuota/sertifikuota oficialių organizacijų:

  • Trečiosios šalies testavimas (nepriklausomi atstovai). Jei produkciją testavo nepriklausoma patikima organizacija, tai yra garantas, kad šie žuvų taukai yra švarūs nuo dioksinų ar PCB (polichlorinti bifenilai).
  • Tarptautinių žuvų taukų standartų organizacija (IFOS). Tai yra vienintelė nepriklausoma testavimo ir sertifikavimo organizacija išskirtinai tirianti žuvų taukų papildus. Deja, ji įsikūrusi Kanadoje ir dauguma jų testuotų prekinių ženklų nėra populiarūs ir prieinami Europoje. IFOS testuotų gamintojų sąrašą ir gautus rezultatus galima rasti čia.
  • Analizės Sertifikatai „Certificates of Analysis” (COA). Kai kurie gamintojai paskelbia medžiagų analizės / testavimo rezultatus viešai, kas suteikia informacijos apie žuvų taukų grynumą, koncentraciją ar šviežumą.
  • Taip pat rekomenduojama pasidomėti, iš kokios žuvies papildai pagaminti: didžiausia tikimybė, kad žuvų taukai bus švarūs bei saugūs, jei jie pagaminti iš mažų ir trumpesnės gyvenimo trukmės žuvų, tokių kaip Ančiuviai, Sardinės ar Skumbrė.

Parašyti komentarą

Komentaras

Palyginti
  • Total (0)
Palyginti