Omega 3 svorio metimui

Kai eina kalba apie dietas, dauguma žmonių nusprendžia atsisakyti daugybės nesveikų maisto produktų, tokių kaip kaloringas maistas, rafinuoti angliavandeniai ir riebalai. Tačiau norėdami atsikratyti riebalų pertekliaus, turime valgyti pakankamai tinkamų riebalų. Žinoma, tiesa, kad kai kurie riebalai mums kenkia, tačiau yra riebalų, kurie yra būtini norint sulieknėti ir palaikyti sveiką gyvenimo būdą. Daugiau apie gerus ir blogus riebalus.

Tyrimai rodo, kad dažnai trūksta sąsajos tarp sveikos gyvensenos ir svorio metimo. Ši sąsaja dažnai galėtų būti komponentas Omega 3. Geroji dalis yra ta, kad šis super papildas nėra kažkoks ekstremalus cheminis kompleksas ar visiškai naujas supermaistas. Tai gerai žinomas dalykas: omega-3 žuvų taukai. Omega 3 svorio metimui gali turėti didelės įtakos.

Kas yra Omega 3?

Paprastai tariant, „Omega 3“ yra daugybė nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios yra labai svarbios žmogaus sveikatai. Jų mūsų organizmas negali pagaminti, todėl turime jų gauti iš valgomo maisto.

Kadangi „Omega 3“ glaudžiai siejasi su „Omega 6“ riebalų rūgštimis, norint turėti gerą sveikatą, būtina palaikyti tinkamą kiekvienos dietos omgea 3 ir omega 6 pusiausvyrą. Daugiau apie Omega 3 ir Omega 6 balansą.

Pagrindinis omega-3 riebalų rūgščių šaltinis yra riebi žuvis (lašiša, tunas, skumbrė), o žuvų taukai yra geriausias būdas tai papildyti.

Omega 3 nauda yra begalinė. Omega 3 pirmiausia reikalinga mūsų organizme membranoms formuotis ir ląstelių signalams perduoti. Omega 3 yra būtinas regėjimui, smegenų funkcijai ir reprodukcijai.

Be to, mokslininkai yra tikri, kad tai stabdo uždegiminius procesus. Visi žino, kad žuvų taukai padeda sumažinti uždegimo lygį, taip pat naudingi smegenų funkcijai, regėjimui, širdžiai, bet kaip yra su svorio kritimu?

atgal į viršų ↑

Ar Omega 3 svorio metimui padeda?

Mokslininkai įrodė, kad Omega-3 žuvų taukai padeda mums sulieknėti. Tyrimai Pietų Australijos universitete atskleidė, kad vartojant omega-3 žuvų taukus kartu su aerobikos pratimais, svorio metimui labai padeda.

Mokslininkai paskyrė antsvorio turinčių ir nutukusių suaugusiųjų grupei omega-3 žuvų taukų paros dozes 12ai savaičių. Jie taip pat tris kartus per savaitę vykdė aerobikos pratimus. Tyrimo metu šių žmonių rezultatai buvo lyginami su kitomis grupėmis, kurioms nebuvo skiriami omega-3 žuvų taukai ir kurie mankštinosi tris kartus per savaitę. Grupė, turėjusi omega-3 žuvų taukus, numetė radikaliai daugiau svorio (ypač aplink pilvą) nei tie, kurie arba tik vartojo žuvų taukus arba tik sportavo.

Išvada yra ta, kad žuvų taukų papildai ir sportas yra galingas riebalų deginimo derinys.

Tyrimai taip pat atskleidė, kad žuvų taukų papildai ypač padeda sumažinti riebalus juosmens srityje. Omega 3 padeda atsikratyti pilvo riebalų!

Buvo atlikta keletas kitų tyrimų, atskleidžiančių, kaip omega 3 riebalų rūgštys gali padėti gydyti nutukimą (žemiau rasite nuorodas į tyrimus).

atgal į viršų ↑

Kaip Omega-3 žuvų taukai gali padėti numesti svorį?

Tyrimai ne tik įrodo, kad Omega 3 riebalų rūgštys vaidina svarbų vaidmenį palengvinant pagrindines kūno funkcijas ir užkertant kelią gydant kai kurias sunkias ligas, tačiau taip pat teigia, kad jos gali padėti mums numesti svorį ir sumažinti kūno riebalus.

Omega 3 riebalų rūgščių vaidmuo svorio metime:

  • Mažina apetitą ir alkį

Jei norime ilgiau išlikti sotūs tarp valgių, pora žuvies taukų kapsulių po valgio tikrai padės. Šis efektas gali būti ypač praktiškas tiems, kurie laikosi svorio metimo dietų, kurios kartais sukelia didesnį alkio jausmą.

  • Gali padidinti medžiagų apykaitą

Mūsų medžiagų apykaitą galima išmatuoti pagal medžiagų apykaitos greitį. Tai nustato kalorijų, kurias deginame kiekvieną dieną, skaičių. Kuo didesnis medžiagų apykaitos greitis, tuo daugiau kalorijų deginame ir tuo lengviau mesti svorį ir bei jį išlaikyti. Taigi greitesnė medžiagų apykaita gali padėti mums sudeginti daugiau kalorijų ir numesti daugiau svorio.

  • Gali padidinti raumenų augimą

Žuvų taukai gali padėti mums prarasti daugiau riebalų, nesumažinant svorio. Omega 3 padeda mūsų kūnams greičiau atsigauti po mankštos. Tai daro mažindamas uždegimą, kuris leidžia mūsų raumenims greičiau atsistatyti. Tai reiškia, kad mūsų kūnas yra idealioje raumenų auginimo būsenoje. Turint daugiau raumenų reiškia, kad mes daugiau deginame. Tai reiškia, kad mums reikia daugiau maisto kiekvieną dieną, kad išlaikytume tą patį svorį. Taigi, jei laikotės kalorijų turinčios dietos, didesnis kūno raumenų audinio kiekis iš tikrųjų gali padėti mums greičiau sulieknėti.

  • Gali padidinti jautrumą insulinui

Insulinas yra mūsų organizmo hormonas, leidžiantis energijai panaudoti cukrų. Daugeliui žmonių cukraus pavertimo energija procesas yra paprastas. Tačiau kai kuriems žmonėms jų kūnas mažiau priima cukrų. Tai reiškia, kad valgant cukruotą maistą insulinas gaminamas nepakankamai. Tyrimai rodo, kad žuvų taukų papildai gali sumažinti riziką, kad maistas, kurį mes valgome, laikomas riebalais. Taip yra todėl, kad padidėja jautrumas insulinui. Norint numesti svorio, būtina išlaikyti kūno ląstelių jautrumą insulinui. Jautresnės ląstelės yra insulinui, tuo mažesnė tikimybė, kad maistas, kurį mes valgome, būtų laikomas riebalais.

atgal į viršų ↑

Kurie žuvų taukai yra geriausi svorio metimui?

Svorio metimui nėra specialių žuvų taukų. Svarbiausia savybė, kurios reikia ieškoti, yra didesnė EPA + DHA suma.

Žuvų taukų svorio metimo dozė svyruoja nuo 300 mg iki 1800 mg EPA + DHA per parą. Kiti šaltiniai rekomenduoja labai koncentruotas žuvų taukų kapsules, kuriose yra daugiau kaip 750 mg EPA ir DHA. Be to, turėtumėte patikrinti, ar juose nėra PBC, dioksinų ir sunkiųjų metalų.


Žuvų taukų poveikio lieknėjimui tyrimai:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26219838
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17490962
http://ajcn.nutrition.org/content/85/5/1267.long
https://www.researchgate.net/publication/8648793_Dietinduced_weight_loss_exercise_and_chronic_inflammation_in_older_obese_adults_a_randomized_controlled_clinical_trial1-3
https://www.nature.com/articles/0803643.pdf?foxtrotcallback=true
http://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2013/fo/c3fo60038f#!divAbstract
http://www.vitasearch.com/get-clp-summary/40581

Parašyti komentarą

Komentaras

Palyginti
  • Total (0)
Palyginti